Útok v Petrohrade: V starostlivosti lekárov zostáva vyše 50 ľudí

Ľudia sa pozerajú na portréty obetí útoku pri symbolickom pamätníku na stanici metra Technologický inštitút po pondelkovom výbuchu v metre v Petrohrade 7. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Petrohrad 10. apríla (TASR) - Po útoku v petrohradskom metre zostáva hospitalizovaných viac ako 50 zranených. Stav jedného z nich je veľmi ťažký. Ďalší štyria ľudia majú ťažké zranenia. Informovala o tom dnes prostredníctvom sociálnej siete Twitter vicegubernátorka Petrohradu Anna Miťaninová.

Podľa agentúry TASS Miťaninová spresnila, že stav ôsmich zranených označujú lekári za stredne ťažký. Stav ďalších 40 je podľa lekárov uspokojivý.

K výbuchu nálože nastraženej vo vagóne súpravy metra došlo 3. apríla popoludní, keď sa vlak nachádzal v tuneli medzi stanicami Senné námestie a Technologický inštitút. Ruské úrady začali tento prípad vyšetrovať ako teroristický útok.

V dôsledku výbuchu prišlo o život 14 ľudí vrátane predpokladaného samovražedného atentátnika. Ďalšie desiatky osôb boli zranené.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.