VSS Košice hrozia sankcie od FIFA, dôvodom sú súdne spory

Archívna snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Košice 11. apríla (TASR) - Disciplinárna komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sa bude v blízkom čase zaoberať súdnymi spormi FC VSS Košice s viacerými ich bývalými hráčmi pre nesplnené pohľadávky. Lídrovi II. ligy skupiny o postup do Fortuna ligy, ktorý je nastupníckym klubom MFK Košice, tak hrozia od FIFA sankcie. Referoval o tom portál KOŠICE:DNES.

Vykonávateľom rozhodnutí disciplinárky FIFA je Slovenský futbalový zväz. "Za porušenie povinností voči hráčom sú presne definované tresty v disciplinárnom poriadku FIFA. Patrí medzi ne, okrem finančných pokút, aj možnosť odpočtu bodov až po preradenie klubu do nižšej súťaže. Už v minulej sezóne sa FC VSS Košice stalo, že mu boli odpočítané tri body," uviedol pre KOŠICE:DNES tlačový hovorca SFZ Juraj Čurný.

Športovo-technická komisia SFZ na základe DK FIFA odobrala už v jarnej časti uplynulej sezóny (v apríli 2016) tímu VSS Košice v II. lige tri body. Trest súvisel so sporom bývalého hráča Košíc Ivana Djokoviča o finančné vyrovnanie za jeho pôsobenie v klube v rokoch 2010 až 2012. Djokovič vtedy odohral za Košice 57 zápasov a strelil 7 gólov.

Ako pripomína KOŠICE:DNES, Djokovičov prípad ešte nie je stále uzavretý a okrem neho rieši FIFA aj problém ďalších dvoch hráčov z FC VSS Košice. Tí pôsobili v klube ešte v čase, keď vystupoval pod názvom MFK Košice. Ide o dvojicu brankárov Srba Milojeho Prekoviča a Gréka Joanisa Afoxenidisa. FIFA už rozhodla, že nároky týchto hráčov sú oprávnené.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.