Ukážky veľkonočných zvykov prilákali do múzea v Galante rodiny s deťmi

Podujatie s názvom Rodinná sobota – Veľká noc v múzeu sa konalo 8. apríla 2017 a prilákalo hlavne rodiny s deťmi. Foto: Vlastivedné múzeum v Galante

Galanta 12. apríla (TASR) – Tradičné techniky výroby veľkonočných ozdôb i ľudové hry pripravilo pre svojich návštevníkov Vlastivedné múzeum v Galante. Podujatie s názvom Rodinná sobota – Veľká noc v múzeu sa konalo 8. apríla a prilákalo hlavne rodiny s deťmi.

Návštevníci múzea si mohli vyskúšať zdobenie kraslíc s voskom a pletenie korbáčov pod dohľadom remeselníkov z Dlhej nad Váhom. „Ani servítková technika neprestala návštevníkov baviť, niektorí si dokonca našli novú záľubu. Deti obdivovali a s radosťou skúšali techniku zdobenia vajíčok v štýle fabergé a zároveň sa zapájali aj do náročnej stuhovej techniky,“ uviedla lektorka Vlastivedného múzea v Galante Katarína Búsová.

Podujatie s názvom Rodinná sobota – Veľká noc v múzeu sa konalo 8. apríla 2017 a prilákalo hlavne rodiny s deťmi. Foto: Vlastivedné múzeum v Galante

Pozornosť návštevníkov pritiahla aj novinka, ktorou boli tradičné ľudové hry na nádvorí. „Mladé dievčatá v krojoch z Horných Salíb sa prechádzali po celom múzeu a za odrecitovanie veľkonočného vinšu ponúkali mladým návštevníkom čokoládové vajíčka. Súčasťou podujatia bola aj menšia výstavu s veľkonočnou tematikou,“ povedala Búsová.

Ako pripomenula, najbližším podujatím vo Vlastivednom múzeu v Galante bude Noc múzeí a galérií, ktoré sa bude konať 20. mája. „Tento rok sa toto podujatie bude u nás niesť v znamení tvorby Zoltána Kodálya a vývoja tanečného umenia,“ doplnila Búsová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.