MS do 18 rokov pútajú pozornosť zámoria, nechýbajú Tkachuk či Gretzky

Keith Tkachuk a Pavol Demitra, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Spišská Nová Ves/Poprad 13. apríla (TASR) - Svetový hokejový šampionát hráčov do 18 rokov má medzi klubmi NHL vysokú prioritu. Toto podujatie je najprestížnejšou prehliadkou mladých talentov, z ktorých veľká väčšina ešte neprešla draftom a zároveň bude k dispozícii pre ten najbližší. Aj preto sa do Popradu a Spišskej Novej Vsi a Popradu akreditovali skauti zo všetkých klubov v NHL. Na zozname nechýbajú ani zaujímavé mená hokejovej histórie.

Mnoho profesionálnych hokejistov sa po ukončení hráčskej kariéry venuje práve práci skauta. S poznámkovými blokmi v rukách a pozorným pohľadom sledujú zápasy hráčov, ktorí by prichádzali do úvahy pri drafte. Na svetovom šampionáte hráčov do 18 rokov sa predstaví plejáda tých najlepších v tejto vekovej kategórii a tak je prirodzené, že je tento turnaj mimoriadne zaujímavý aj pre skautov. Žiadosť o akreditáciu na turnaj v Poprade a Spišskej Novej Vsi vyplnilo približne 250 skautov, medzi ktorými sú viaceré zaujímavé mená.

K vyhľadávačom talentov klubu St. Louis Blues patrí bývalý americký útočník Keith Tkachuk, ktorý bude zvedavý nielen na syna Bradyho, ale aj na ďalších, ktorí by mohli posilniť "bluesmanov." Pre Tkachuka to nebude prvá návšteva Slovenska, keďže už na jeseň 2013 sa ako divák zúčastnil mládežníckeho turnaja v Prievidzi, na ktorom vtedy štartoval jeho ďalší syn Matthew.

Organizačný výbor šampionátu narazil počas akreditačného procesu aj na najväčšie meno hokejovej histórie - Gretzky. Záujem o účasť na zápasoch šampionátu mladíkov totiž prejavil skaut Edmontonu Oilers Keith Gretzky, ktorý je brat legendárneho Waynea.

Na Spiši by nemali chýbať ani skauti s československými koreňmi, ktorí písali hokejovú históriu oboch krajín. V tejto funkcii už roky pôsobia Peter Ihnačák, Jan Vopat či Jiří Hrdina, ktorí zápasy mládežníckych tímov na Slovensku pravidelne navšetvujú. „Väčšina skautov k nám prišla z klubov NHL, záujem pricestovať prejavili aj generálni manažéri mužstiev profiligy. Nechýbajú však ani zástupcovia z tímov nižších zámorských súťaží z Fínska či Švédska. V oboch dejiskách turnaja majú pripravené všetko na to, aby mohli pozorne sledovať najväčšie talenty z celého sveta,“ prezradil riaditeľ turnaja Roman Štamberský.

Turnaj v Poprade a Spišskej Novej Vsi prilákal aj viac ako 200 pracovníkov médií z celého sveta, nechýbajú ani zástupcovia zo Severnej Ameriky. Samozrejmosťou je veľký záujem novinárov zo Slovenska či neďalekých krajín. „Pre všetkých sme sa snažili pripraviť čo najlepšie podmienky na ich prácu. Aby vždy dostali čerstvé informácie, počas šampionátu sa bude o novinárov starať tím ľudí,“ uviedla riaditeľka pre komunikáciu Michaela Grendelová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.