Mihalíkovej nový tréner Vukov tvrdí: Tereza je veľmi motivovaná

Na snímke slovenská tenistka Tereza Mihalíková. Foto: TASR/Martin Baumann

Trnava 13. apríla (TASR) - Chorvátsky tenisový tréner Stefano Vukov bude v Trnave novým osobným koučom Terezy Mihalíkovej. Víťazke dvojhry na juniorskom Australian Open z roku 2015 chce pomôcť k posunu v ženskom svetovom rebríčku WTA.

"Tereza je veľmi motivovaná, ambiciózna a veľmi príjemná, čo sedí aj môjmu naturelu," povedal Vukov pre web www.empire-tennis. Obaja sa prvýkrát stretli na predsezónnej príprave v decembri 2016 na Floride v miestnej akadémii. "Videli sme sa tam prvýkrát a potom, keď všetci odišli na turnaje, ostala som s ním trénovať. Dosť sa mi to páčilo. Stefano berie všetko veľmi profesionálne a je veľmi ambiciózny. Zmenil mi techniku a ide mi to o dosť ľahšie," prezradila 18-ročná Slovenka, momentálne 528. hráčka rebríčka.

Mihalíková má oveľa vyššie ambície. "Tento rok bol pre mňa veľmi, veľmi zlý. Taký zlý začiatok roka som ešte nemala. Bolo to aj tým, že som ukončila sezónu 2016 veľmi skoro. Mala som kondičnú prípravu bez rakety, aj sústredenie bolo bez nej, čiže to bolo dosť dlhé obdobie. V marci som však už išla do turnaje do Egypta s tým, že som hrala dobre i na predošlých amerických turnajoch. V Egypte sú hrozné podmienky na 15-tisíckach, o tom sa ani nemusíme baviť. Iba z posledného štvrtého turnaja som odchádzala s dobrým pocitom. Konečne som hrala dobre. Verím si, že teraz to už pôjde," dodala víťazka šiestich podujatí ITF vo dvojhre, ktorú najbližšie čakajú dva turnaje v Káhire.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.