Polícia zaistila na Zemplíne ukrajinské cigarety a rezaný tabak

Ilustračná snímka. Foto: TASR/CÚ Trenčín

Ptrukša/Leles 13. apríla (TASR) - Polícia zaistila v stredu (12.4.) v katastri obce Ptrukša v Michalovskom okrese ukrajinské cigarety, v obci Leles v Trebišovskom okrese rezaný tabak. Dnes o tom informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Podľa jej slov policajti kontrolovali ráno osobné motorové vozidlo s evidenčným číslom Veľkej Británie, v ktorom sa nachádzal Ukrajinec a Bielorus. V bezprostrednej blízkosti hranice tak zaistili 201 kartónov cigariet s ukrajinskými kontrolnými známkami. "Príslušníci Colného úradu Michalovce vyčíslili colnú hodnotu na 1206 eur, pričom colný dlh je 5944,87 eura," priblížila.

Krátko popoludní kontrolovali policajti v obci Leles v Trebišovskom okrese osobné motorové vozidlo, ktorého osádku tvorili dve štátne príslušníčky Maďarska. Zaistili pritom tri tašky s obsahom niečo vyše 15 kilogramov rezaného tabaku. Jeho spotrebná daň bola vyčíslená na viac ako 1100 eur.

Oba prípady prevzal pre podozrenie z prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.