Materské školy bratislavskej Petržalky sa pripravujú na zápis

Ilustračné foto. Foto: TASR - Denisa Horváthová

Bratislava 15. apríla (TASR) – Dvadsaťtri materských škôl (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti bratislavskej Petržalky sa pripravuje na zápis detí pre školský rok 2017/2018. Ten sa začína v stredu 19. apríla a potrvá do stredy 3. mája. TASR o tom informoval Matúš Bednarič z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Okrem bežných tried sú k dispozícii aj štyri špeciálne triedy pre deti so zdravotným postihnutím alebo oslabením. MŠ Turnianska sa špecializuje na deti s ľahkým mentálnym, zmyslovým alebo telesným postihnutím, ale aj s narušenou komunikačnou schopnosťou či s poruchami správania.

MŠ Iľjušinova má dlhodobé skúsenosti s výchovou a vzdelávaním detí s autizmom a pre deti s poruchami výživy je zriadená trieda na MŠ Pifflova. "O prijatí dieťaťa so zdravotným postihnutím rozhoduje riaditeľka školy po vyjadrení príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a vyjadrení všeobecného lekára pre deti a dorast, ak ide o dieťa so zmyslovým a telesným postihnutím, vyjadrením príslušného odborného lekára," uvádza mestská časť na svojej webovej stránke.

Materské školy v pôsobnosti mestských častí prijímajú spravidla deti vo veku od troch do šesť rokov. Uprednostnené sú deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku a majú v nasledujúcom školskom roku plniť povinnú školskú dochádzku. Ale zároveň aj tie, ktoré majú odložený alebo dodatočne odložený začiatok povinnej školskej dochádzky. Žiadosť o prijatie dieťaťa je k dispozícii na webovej stránke mestskej časti, v sekcii školstvo. Rodič alebo zákonný zástupca si ju však môže vyzdvihnúť aj priamo v materských školách. Ich riaditelia zašlú písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa najneskôr do 9. júna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.