Pri gréckom ostrove Lesbos sa utopilo 15 utečencov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo

Atény 24. apríla (TASR) - Najmenej 15 utečencov vrátane dvoch detí prišlo dnes o život po tom, ako sa ich plavidlo prevrátilo pri brehoch gréckeho ostrova Lesbos. S odvolaním sa na vyhlásenia gréckej pobrežnej stráže o tom dnes informovala agentúra DPA.

V oblasti stále prebiehajú pátracie akcie. Ďalších desať osôb je totiž stále nezvestných a počet obetí incidentu preto ešte nemusí byť konečný. Doposiaľ našli dve utopené deti, štyri ženy a deväť mužov.

Telá obetí objavili len niekoľko kilometrov od prístavu Mithymna na ostrove Lesbos, ktorý slúži ako vstupná brána pre utečencov a migrantov snažiacich sa z Turecka dostať cez Grécko ďalej do Európy.

Grécke ostrovy v Egejskom mori sa v rokoch 2015-2016 stali vstupnou bránou do Európy pre viac ako milión migrantov a utečencov.

Na vrchole migračnej krízy prišlo v Egejskom mori o život takmer 1200 ľudí. Po následnom rozhodnutí balkánskych krajín zatvoriť v marci 2016 svoje hranice uviazli na gréckych ostrovoch tisícky osôb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.