NBA: Boston potiahol k výhre Thomas s 53 bodmi

Hráč Boston Celtics Isaiah Thomas (4) strieľa kôš v zápase s Washington Wizards, 2.5. 2017. Foto: TASR AP

New York 3. mája (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili v noci na stredu v druhom dueli semifinále play off Východnej konferencie NBA nad Washingtonom Wizards 129:119 po predĺžení a v sérii vedú už 2:0 na zápasy.

Domácich potiahol k výhre Isaiah Thomas, ktorý v prvom zápase prišiel o zub. V tom druhom sa športovo "pomstil" a zaznamenal 53 bodov, čo je historicky druhý najlepší výkon hráča Celtics v play off. Iba jeden bod ho delil od vyrovnania rekordného klubového zápisu, ktorého držiteľom je od sezóny 1972/1973 John Havlicek. Wizards nestačilo ani 40 bodov a 13 asistencií Johna Walla. "Dnes sa Isaiah necítil príliš komfortne, napriek tomu to bravúrne zvládol. Dostal sa cez 50-bodovú hranicu a to je obdivuhodný výkon," vyzdvihol Thomasa tréner Celtics Brad Stevens.

Úvodný súboj série semifinále Západnej konferencie medzi Golden State a Utahom vyznel lepšie pre domácich Warriors, ktorí zdolali Jazz 106:94. Stephen Curry zaznamenal 22 bodov v troch štvrtinách, so sedemnástimi sa pod triumf finalistu minulej sezóny podpísali Draymond Green a Kevin Durant. Výkon Utahu mohla poznačiť aj únava jeho hráčov. Jazz totiž len v nedeľu doviedli do úspešného konca sedemzápasovú sériu 1. kola play off proti Los Angeles Clippers, kým ich súper mal k dispozícii luxusných osem dní na oddych po hladkom triumfe 4:0 na zápasy proti Portlandu.

2. kolo play off NBA /na štyri víťazstvá/

druhý zápas semifinále Východnej konferencie

BOSTON CELTICS - WASHINGTON WIZARDS 129:119 pp (29:42, 35:25, 20:22, 30:25 - 15:5)
Najviac bodov: Thomas 53, Horford 15 (12 doskokov), Bradley a Crowder po 14 - Wall 40 (13 asistencií), Morris 16, Gortat 14 (10 doskokov), Beal 14, 18.624 divákov.