Izraelskí vojaci v Hebrone zabránili ďalšiemu útoku Palestínčana

Foto: TASR/AP

Jeruzalem 4. mája (TASR) - Izraelskí pohraničníci postrelili dnes Palestínčana, ktorý sa na nich pokúšal zaútočiť nožom. Incident sa odohral v predjordánskom meste Hebron neďaleko Hrobky patriarchov, ktorá je posvätným miestom pre židov i moslimov.

Útočníkom bol 20-ročný obyvateľ Hebronu. Izraelskí ozbrojenci pri ňom našli napodobneniny pištole a ručného granátu. Zraneného Palestínčana previezli do nemocnice.

Dnešný incident je súčasťou útokov Palestínčanov, ktorých terčom sa za posledného pol druha roka stalo viac než 40 Izraelčanov i cudzincov. V Izraeli sú tieto útoky považované za akcie jednotlivcov, avšak z ich podnecovania obviňuje židovský štát palestínske úrady, ozbrojené skupiny či palestínske médiá.

V Hebrone žije spoločne približne 500 židovských rodín a zhruba 100.000 Palestínčanov, pričom tento stav je zdrojom neustáleho napätia. Úrady mesto po útoku hermeticky uzavreli, aby pátrali po útočníkovi.

Hrobka patriarchov, zvaná tiež Jaskyňa patriarchov, v ktorej areáli je synagóga a Abrahámova mešita, je svätým miestom pre židov aj moslimov. Podľa tradície sú tu pochovaní starozákonní patriarchovia Abrahám, Izák a Jákob, ktorí sú uctievaní aj moslimami, a ich manželky Sára, Rebeka a Lea.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.