Dvoch cyklistov tímu Bardiani vylúčili z Gira za doping

Jazdec talianského tímu Bardiani CSF Stefano Pirazzi počas prezentácie tímu na cyklistických pretekoch Giro d'Italia 4. mája 2017 v Alghere. Foto: TASR/AP

Alghero 5. mája (TASR) - Krátko pred piatkovým štartom cyklistických pretekov Giro d'Italia zarezonoval doping dvoch jazdcov talianskeho tímu Bardiani CSF Nicolu Ruffoniho a Stefana Pirazziho. Obaja mali pozitívny mimosúťažný test na rastový hormón a z prvej Grand Tour v roku ich vylúčili.

Ako informovala agentúra AP s odvolaním sa na Medzinárodnú cyklistickú úniu (UCI) Ruffoni aj Pirazzi odovzdali vzorky ešte minulý týždeň. Trestu čelí aj ich tím Bardiani, ktorého manažéri Bruno a Roberto Reverberiovci označili správu o dopingu za "šokujúcu".

"Títo jazdci už viac nie sú súčasťou nášho tímu na Giro a zastavili sme im všetku činnosť. Počkáme ešte na ďalšie testy a budeme spolupracovať s antidopingovými úradmi," uviedol tím v oficiálnom komuniké. Tridsaťročný Pirazzi sa v roku 2013 stal víťazom vrchárskej súťaže na Gire a o rok neskôr vyhral jednu etapu. Dvadsaťšesťročného Ruffoniho označovali za veľkú nádej tímu na tohtoročnom Gire potom, ako nedávno vyhral dve etapy na Okolo Chorvátska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.