Žilinský kraj otvoril zrekonštruovanú športovú halu

Juraj Blanár Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina 5. mája (TASR) - Predstavitelia Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) otvorili vo štvrtok 4. mája zrekonštruovanú športovú halu pri Spojenej škole na Rosinskej ceste v Žiline. Do modernizácie budovy kraj investoval 704.000 eur.

"Je to jediná funkčná hala svojho typu v Žiline, ktorá spĺňa požiadavky na organizovanie najvyšších športových súťaží a turnajov, preto bolo dôležité, aby sme tomu prispôsobili aj jej vybavenie," vysvetlil predseda ŽSK Juraj Blanár. Rekonštrukcia podľa neho pozostávala z kompletného zateplenia budovy, výmeny okien, dverí, omietok a hygienických zariadení. Športová hala má tiež novú vzduchotechniku a podlahy.

Dopoludnia budú v hale športovať najmä študenti Spojenej školy, ktorej súčasťou je športové gymnázium. Žiaci tu absolvujú pravidelné tréningy a kondičnú prípravu. "Našimi absolventmi sú rôzni významní slovenskí športovci, preto nám záleží, aby sme aj naďalej pripravovali deti na najvyššej úrovni. V hale sa dá trénovať 13 športov a otvorená je tiež pre športové kluby a verejnosť," vysvetlila riaditeľka školy Mária Wienerová.

Ako doplnil predseda ŽSK, kraju sa postupne darí modernizovať celý areál školy. "Je to športové centrum Žiliny. Vybudovali sme tu moderný vonkajší areál s tromi ihriskami a tartanovou bežeckou dráhou. Minulý rok sme ukončili premenu internátu pre študentov, ktorý je dnes už plne zateplený a poskytuje im omnoho väčší komfort. Tento rok je to nová hala a najbližšie nás čaká rekonštrukcia budovy školy a jedálne," vymenoval Blanár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.