Titul najlepšieho mladého zoológa sa pokúsi získať 209 detí

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bojnice 5. mája (TASR)- O titul najlepšieho mladého zoológa Slovenska sa na prvom ročníku Slovenskej zooolympiády bude uchádzať 209 detí. Žiaci a študenti už absolvovali i povinné prípravné prednášky, tie predchádzajú samotnej súťaži, ktorá sa bude konať koncom tohto mesiaca, informovala hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

"Prednášok v Kremnici i Bojniciach, ktoré sa konali koncom apríla, sa zúčastnilo 209 žiakov a študentov zo 61 slovenských škôl. Do našej vedomostnej súťaže sa zapojili súťažiaci z ôsmich krajov, ktoré boli zastúpené 34 okresmi," priblížila Kubičková.

Na prednáškach sa zúčastnení podľa nej dozvedeli nové a zaujímavé poznatky o potravnej ekológii, určovali druhy, zaraďovali ich do kontinentov a biotopov, predstavili si pobytové znaky zveri a naučili sa identifikovať druhy podľa častí a kostrových pozostatkov. "Všetci súťažiaci tiež získali materiály, ktoré im poslúžia aj ako pomoc pri príprave na súťažný deň, ktorý bude 24. mája v zoologickej záhrade v Bojniciach," doplnila.

Slovenská zooolympiáda je prvou súťažou svojho druhu, ktorá má za cieľ netradičným spôsobom nájsť v radoch detí, žiakov, študentov najlepších mladých zoologóv na Slovensku. Jej poslaním je zvýšiť záujem detí o zoológiu, ekológiu a ich environmentálne povedomie. Súčasne má prispieť k zlepšeniu informovanosti a angažovanosti v otázkach životného prostredia a posilneniu spolupráce a komunikácie so zainteresovanými skupinami.

Súťaž pripravila Zoo Bojnice, občianske združenie Kremnické vrchy a Knižnica J. Kollára v Kremnici. Spoluorganizátormi podujatia sú Ministerstvo životného prostredia SR, Štátna ochrana prírody SR, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Slovenská zoologická spoločnosť a Slovenská agentúra životného prostredia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.