Gastronomický festival na Morave už bude v troch mestách

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava/Olomouc 13. mája (TASR) – Pripravovaný tretí ročník gastronomického podujatia Garden Food Festival na Morave bude tohto roku rozšírený v troch mestách.

Dnes a v nedeľu sa uskutoční v Olomouci, nové miesta sú areál Dolní Vítkovice Ostrava (10.-11.6.) a park pri zámku v Zlíne (2.-3.9.). Regionálny festival jedla a pitia bude v olomouckom parku Smetanovy sady po tretí raz.

"Vlani sme tam mali zvýšenú návštevnosť, viac ako 12.000 hostí, ohlasy boli kladné. Tento rok sme festival rozšírili do ďalších moravských miest a bude bohatší. Chystáme zvláštnu časť, kde predstavíme 'futraky' s účasťou poľských 'futrakov'. Obohatíme vystúpenia na pódiu. Našou hlavnou tvárou ostáva Zdeněk Pohlreich, ale príde ďalšia gastrošpička ČR - michelinovský kuchár Radek Kašpárek. Predstavia sa undergrundová extravagantná kuchárka Kamila Kamu Rundusová a veľká cukrárka Iveta Fabešová," uviedla pre TASR hlavná produkčná festivalu Martina Svatošová z Olomouca.

Podľa nej cez sobotu a nedeľu sa romantický olomoucký park zaplní stánkami najlepších lokálnych reštaurácií a výrobcov regionálnych špecialít i farmárskych produktov. K dispozícii budú aj exotické pokrmy, rôzne hmyzie delikatesy, ustrice, hľuzovky, foie gas či husacie a kačacie špeciality. Na pódiu sa vystriedajú so svojím kulinárskym umením mnohí špičkoví šéfkuchári. Nebude chýbať ďalší program, napríklad porciovanie obrovskej ryby, papriková ohnivá šou a iné kulinárske prezentácie. V detskej zóne je pripravený program pre najmenších návštevníkov.

ep pop

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.