Radivojevič sa vracia do Trenčína: Verím tomu, že pôjdeme inou cestou

Na snímke Branko Radivojevič. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Trenčín 12. mája (TASR) - Slovenský hokejový klub HC Dukla Trenčín získal do tímu skúseného 36-ročného útočníka Branka Radivojeviča. Ten sa vracia do družstva po dvoch rokoch strávených v českom Bílí Tygři Liberec.

Bývalý slovenský reprezentant absolvuje prvýkrát po osemnástich rokoch kompletnú sezónu vo farbách Dukly. "Za mužov Dukly som odohral dvanásť zápasov, na ktoré som sa tu zastavil pred troma rokmi. Nikdy som neodohral celú sezónu, beriem to tak, že chcem aj vrátiť Dukle niečo za to, že ma vychovala. V Liberci som si zvykol vyhrávať a neprišiel som sem hrať spodok tabuľky. Verím tomu, že aj skúsenosťami pomôžem. Nie je to len o mne, musí tu byť 22 bojovníkov, dobrá partia. Ide sa modernou cestou, modernými tréningovými metódami, angažoval sa kondičný tréner, čo je tu novinka a je to výborné. Bude sa trénovať jednofázovo. Verím teda, že sezóna bude úspešná," povedal Radivojevič.

V libereckom drese sa tešil počas dvojročného pôsobenia z majstrovského titulu a striebra. Po tohtoročnom neúspešnom finále s Kometou Brno oznámil Radivojevič svoj návrat do Trenčína. "Vraciam sa domov po osemnástich rokoch, teším sa, verím, že bude dobrá sezóna. Viem, aké tu boli starosti v tej minulej, verím tomu, že tento rok pôjdeme inou cestou a vrátime sa na víťaznú vlnu. Dôležité je aj prilákať divákov do hľadiska. Budem rád, keď kostra mužstva bude hotová už pred sezónou, aby sa to nerobilo až v auguste. Verím, že manažment urobí dobrú robotu a to gro hráčov sa podpíše a že sa vytvorí dobrá partia," uviedol odchovanec Trenčína.

Dukla Trenčín zachraňovala účasť v Tipsport Lige až v baráži, takejto situácii by sa rada v ďalšej sezóne vyvarovala. "V globále sme sa o veciach bavili, musíme hrať útočný hokej, taký sa v Trenčíne hral vždy. Aby to divákov bavilo. Radšej vyhrať 7:5, ako 1:0 a betónovať. Verím, že budeme hrať taký hokej, aby sme bavili trenčianskych fanúšikov," uviedol Radivojevič pre oficiálnu klubovú stránku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.