Šamorín privíta svetovú špičku, Varga: Chcem si preteky užiť

Slovenský triatlonista Richard Varga. Foto: TASR/AP

Šamorín 16. mája (TASR) - Športový rezort x-bionic® sphere v Šamoríne privíta 3. júna svetovú triatlonovú špičku v rámci MS v triatlone pod hlavičkou Challenge Family - The Championship 2017. Medzi účastníkmi figuruje aj najúspešnejší slovenský triatlonista Richard Varga.

Na štart stredného triatlonu (1,9 km plávanie, 90 km bicykel, 21,1 km beh) sa postaví celkovo takmer 900 pretekárov z vyše 60 krajín. "Toto je vôbec prvý šampionát Challenge Family - The Championship 2017, ktorému predchádzalo viac ako 40 kvalifikačných pretekov po celom svete. Sme nesmierne hrdí, že x-bionic® sphere bude hostiteľom takejto významnej športovej udalosti a bude môcť všetkým sprostredkovať neopakovateľné momenty a zdokumentovať tento moderný, vzrušujúci a predovšetkým férový šampionát," uviedol autor myšlienky x-bionic® sphere Mario Hoffmann.

Prví traja triatlonisti v hlavných kategóriách (muži a ženy) si rozdelia medzi sebou celkovo 150.000 eur. Okrem Vargu sa predstaví v Šamoríne aj dvojnásobný majster Svetovej triatlonovej série (ITU) Juhoafričan Richard Murray, bývalý majster sveta Sebastian Kienle z Nemecka a minuloročný majster Európy Nemec Andreas Dreitz. V ženskej kategórii sa predstavia aj svetová trojka Kanaďanka Heather Wurteleová či bývalá víťazka ITU Annabel Luxfordová z Austrálie.

Varga sa vrátil z pretekov Svetového pohára v Číne a Japonsku, kde obsadil 13., respektíve 14. pozíciu. "Bolo chladnejšie, ale tu na Slovensku bolo tiež zlé počasie pred týmito pretekmi. Ja som bol perfektne aklimatizovaný na zlé počasie. Mne to celkom sedelo," zhodnotil slovenský reprezentant dojmy z pretekov. Ešte pred podujatím v Šamoríne na neho čakajú domáce majstrovstvá Európy v akvatlone. "Program bude pestrý, najskôr ME v akvatlone. Je to jeden z vrcholov tejto sezóny, teším sa veľmi na to. Tiež je to dobrá príprava na preteky v Šamoríne," povedal Varga.

Šamorín bude zároveň pre Slováka premiérou v strednom triatlone, prvýkrát si tiež zasadne na časovkársky bicykel. "My trénujeme dosť veľa kilometrov, sme pripravení aj na dlhšie trate. Časovkársky bicykel je úplne niečo nové pre mňa, bude to dosť veľký rozdiel od cestného bicykla. Chcem zabojovať s tými najlepšími. Ak by som skončil do prvej desiatky, tak by to bol úžasný výsledok v tejto kategórii, keďže som to v živote nešiel. Sám som zvedavý, možno sa prekvapím a pôjdem oveľa lepšie. Chcem si tieto preteky užiť, je to prvá skúsenosť a budúcnosť, kde sa vidím o pár rokov," uviedol Varga.

Na pretekárov čaká tiež novinka v pravidlách, organizátori zaviedli pre toto podujatie pravidlo 20 metrov pre jazdu v háku na cyklistickej trati. "V záujme zabezpečenia férovosti považujeme zavedenia pravidla 20 metrov za nevyhnutné," vysvetľuje organizátor podujatia a generálny riaditeľ športového komplexu Richard Ungerhofer.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.