SNS chce presadiť virtuálnu registračnú pokladnicu bez obmedzení

Foto: TASR/AP

Bratislava 18. mája (TASR) – Poslanci z koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) predložili do parlamentu novelu zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Strana dnes informovala, že ide o reakciu na požiadavky podnikateľov využívajúcich virtuálnu registračnú pokladnicu.

Virtuálna registračná pokladnica je bezplatná služba štátu, ktorá podnikateľom umožňuje eliminovať náklady súvisiace s prevádzkou klasickej elektronickej pokladnice.

Poslanecký návrh z dielne SNS ruší obmedzenie počtu vydaných pokladničných dokladov pri používaní virtuálnej registračnej pokladnice, ktoré bolo doteraz ustanovené na najviac 3000 pokladničných dokladov za jeden kalendárny mesiac.

Novela, ktorú poslanci posunuli do druhého čítania, umožňuje, že virtuálna registračná pokladnica je ďalej prístupná ako alternatíva ku klasickej elektronickej pokladnici pre všetkých podnikateľov bez obmedzenia počtu vydaných pokladničných dokladov.

„Túto zmenu isto ocenia aj tí podnikatelia, ktorým bolo v minulosti ukončené používanie virtuálnej registračnej pokladnice z titulu prekročenia počtu vydaných pokladničných dokladov,“ uviedol predseda SNS Andrej Danko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.