Pri zrútení sa mosta pre peších v Indii zahynuli najmenej dvaja ľudia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Naí Dillí 19. mája (TASR) - Najmenej dvaja ľudia zahynuli pri nehode, ku ktorej došlo vo štvrtok v štáte Goa na juhozápade Indie, kde sa do rieky zrútil most pre peších. Ďalších viacero osôb je nezvestných. Informovala o tom agentúra DPA.

K incidentu došlo vo štvrtok vo večerných hodinách, keď sa na lávke zhromaždili ľudia, aby sledovali priebeh záchrannej akcie po tom, čo do rieky Sánvordem skočil muž, ktorý sa pravdepodobne pokúsil o samovraždu. Podľa miestnej polície sa doposiaľ podarilo z vody vytiahnuť 15 ľudí.

"Nevieme presne, koľko ľudí bolo na moste, ale odhadujeme, že maximálne 40. Ďalších 10-15 ľudí je stále nezvestných," uviedla pre DPA telefonicky hovorkyňa polície v štáte Goa, pričom dodala, že viacero ľudí mohlo uviaznuť pod zrútenou časťou mosta.

Záchrannej akcie, ktorá bude pravdepodobne trvať celý deň, sa zúčastňujú potápači indického vojenského námorníctva a polícia.

"Počet obetí stúpne, pretože sa pravdepodobne nájdu ďalšie telá. Záchranné práce budú pokračovať celý piatok," dodala hovorkyňa.

Podľa miestnych médií bol most najmenej 60 rokov starý a miestne úrady ho pre verejnosť pred časom uzavreli.

Minister práce v zväzovom štáte Goa uviedol, že "most bol zatvorený, ale ľudia chceli vidieť, ako zachraňujú nejakého človeka, odstránili zátarasy a vstúpili naň".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.