Sme rodina predstaví svoj ekonomický program

Na snímke Boris Kollár z hnutia Sme rodina. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 20. mája (TASR) - Ekonomický program, analýza stavu ekonomiky a peňaženky občanov či formulár zmluvy so súkromnými podnikateľmi. To všetko čaká delegátov dnešnej programovej konferencie Sme rodina v Bratislave.

Hnutie avizuje presné a konkrétne ciele, kroky a zdroje slovenskej budúcej ekonomickej politiky. A tiež sľub občanom, aký bude prírastok v peňaženke každého pracujúceho obyvateľa SR o štyri roky. Hovoriť by sa malo aj o jesenných voľbách do vyšších územných celkov.

Sme rodina je subjekt, ktorý vznikol koncom roku 2015. Vytvoril ho Boris Kollár, ktorý je jeho predsedom, a to tak, že premenoval vtedajšiu mimoparlamentnú Stranu občanov Slovenska (SOS). Jej lídrom bol vtedy Peter Marček. Ten sa spolu s Kollárom a jeho ľuďmi stal po voľbách 2016 poslancom Národnej rady SR.

Hnutie vo voľbách získalo 6,62 percenta hlasov a v parlamente obsadilo 11 kresiel. Tento počet si však neudržalo dlho. Po pár mesiacoch došlo ku konfliktom, po ktorých Kollár vylúčil Martinu Šimkovičovú, Petra Marčeka a Rastislava Holúbeka. Trojica doteraz pôsobí ako nezaradená a klub Sme rodina má osem členov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.