Produkcia áut v Rusku vzrástla za prvé štyri mesiace o vyše pätinu

Červené námestie, ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Moskva 20. mája (TASR) - Produkcia áut v Rusku sa postupne vracia k rastu. Za prvé štyri mesiace tohto roka sa zvýšila o viac než pätinu a vyše pätinový rast zaznamenala výroba áut v krajine aj v samotnom apríli.

Podľa ruského štatistického úradu Rosstat dosiahla produkcia áut v Rusku v období od januára do konca apríla 432.000, čo medziročne znamená rast o 22,3 %. V samotnom apríli sa výroba medziročne zvýšila o 20,4 % a v porovnaní s marcovým medziročným vývojom tak mierne spomalila tempo rastu. V marci rast predstavoval 21,5 %.

Za minulý rok sa v Rusku vyrobilo okolo 1,11 milióna áut, čo oproti roku 2015 znamená pokles o viac než 7 %. V roku 2015 dosiahol pokles 28 %. Tento rok sa však čaká zotavenie trhu. Ruské ministerstvo priemyslu a obchodu očakáva, že v roku 2017 sa v Rusku vyrobí okolo 1,2 milióna osobných áut. Ak sa prognóza vyplní, bude to znamenať rast približne o 8 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.