Slovenské MZV ostro odsúdilo provokácie severokórejského režimu

Severokórejský vodca Kim Čong-un. Foto: TASR/AP

Soul/Bratislava 22. mája (TASR) - Severná Kórea ďalšou balistickou skúškou opakovane provokuje a neberie ohľad na katastrofické dôsledky svojho konania, uviedol dnes pre agentúru TASR tlačový odbor slovenského ministerstva zahraničných vecí.

"Týždeň po vypustení balistickej rakety stredného doletu uskutočnila (KĽDR) 21. mája ďalšiu balistickú skúšku, ignorujúc výzvy medzinárodného spoločenstva na deeskaláciu napätia na Kórejskom polostrove. Opätovné provokácie vyžadujú rovnako neúnavné odmietanie a odsúdenie takéhoto konania zo strany všetkých, ktorým záleží na zachovaní mieru, bezpečnosti a pokojnom urovnaní existujúcich konfliktov," uviedol rezort diplomacie.

Ministerstvo ďalej ostro odsudzuje provokačné kroky severokórejského režimu a opakovane vyzýva k dodržiavaniu rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN.

Slovensko sa podľa rezortu bude svojimi aktivitami usilovať o súdržnosť medzinárodného spoločenstva na zamedzenie rastúcich hrozieb, ktoré plynú z jadrového a balistického programu KĽDR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.