Olympijský šampión Chalmers sa odhlásil z MS, ide na operáciu srdca

Na snímke austrálsta plavecká štafeta v zložení, zľava James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen a Cameron McEvoy. Foto: TASR/AP

Sydney 24. mája (TASR) - Zlatý medailista z olympiády v Rio de Janeiro na 100 m voľným spôsobom Kyle Chalmers z Austrálie sa odhlásil z júlových MS v plávaní. Dôvodom je operácia zhoršujúceho sa stavu srdca.

Osemnásťročný plavec trpí dlhodobo supraventrikulárnou tachykardiou, ktorá spôsobuje zvýšenú tepovú frekvenciu. Vo väčšine prípadov neohrozuje život, no môže ovplyvniť jeho kvalitu. "Stále viac a viac trpím abnormálne rýchlym srdcovým rytmom počas tréningov a súťaží, teraz si to vyžaduje operáciu. Mal som ju už v minulosti, no bohužiaľ, nefungovalo to," citovala ho agentúra AP.

Chalmers uviedol, že nezúčastniť sa na MS v Budapešti bolo ťažké rozhodnutie. Jacco Verhaeren, šéf Austrálskej plaveckej federácie vyhlásil, že zdravie športovcov je najdôležitejšie. "Sme na začiatku nového olympijského cyklu, u niektorých našich športovcov sa musíme pozerať na dlhovekosť, aby sa na najvyššej úrovni udržali čo najdlhšie. Kyle má našu plnú podporu. Chce sa vrátiť na budúcoročné Hry Commonwealthu," povedal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.