Sociálna poisťovňa vlani urobila takmer 18 000 vonkajších kontrol

Sociálna poisťovňa Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. mája (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) vlani vykonala 17.549 vonkajších kontrol. Celkovo "si posvietila" na 17.074 zamestnávateľov. Na základe nich bolo SP predpísané dlžné poistné v celkovej sume 1,9 milióna eur. Na základe preskúmania bolo vlani uhradené poistné v sume 5,06 milióna eur. Vyplýva to z Výročnej správy o činnosti SP za minulý rok.

SP vlani uskutočnila vnútorné kontroly, finančné kontroly na mieste a vonkajšie kontroly. V rámci vnútornej kontroly vykonali zamestnanci SP 87 kontrol, z toho 12 v ústredí a 75 v pobočkách. Zamestnanci ostatných organizačných útvarov SP uskutočnili 47 prešetrení. "V prípade zistených nedostatkov SP priebežne prijímala opatrenia na ich odstránenie," priblížila v správe poisťovňa.

Zamestnanci pobočiek uskutočnili 86 finančných kontrol na mieste. V tejto oblasti neboli zistené žiadne nedostatky.

SP sa vlani zamerala aj na plnenie oznamovacích povinností a správnosť odvodu poistného. Prešetrených bolo celkovo 399.015 zamestnancov.

Vlani sa na poisťovňu obracali občania aj so sťažnosťami. Celkovo ich prijala 465, z toho 360 bolo vybavovaných v ústredí a 105 v pobočkách. Z celkového počtu prijatých sťažností bolo 321 priamo vybavených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.