Zomrel Stalinov vnuk, ruský režisér Alexandr Burdonskij

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Moskva 24. mája (TASR) - Vo veku 75 rokov zomrel v noci nadnes vnuk sovietskeho vodcu Josifa Vissarionoviča Stalina, ruský režisér Alexandr Burdonskij. Agentúru Interfax o tom informovalo Ústredné akademické divadlo Ruskej armády, kde Burdonskij pôsobil.

Zdroj z divadla spresnil, že Burdonskij zomrel v nemocnici, kde bol dlhší čas hospitalizovaný kvôli problémom so srdcom.

Burdonskij bol vnukom predsedu Rady ministrov ZSSR Josifa Stalina a starším synom generála letectva Vasilija Stalina. Burdonskij však používal meno svojej matky Galiny.

Burdonského rodičia sa v roku 1945 rozviedli. Deti Alexandr a Naďa zostali s otcom, ktorý sa znova oženil a s manželkou Jekaterinou Timošenkovou mal ešte dve deti - Svetlanu a Vasilija.

Po smrti Josifa Stalina v roku 1953 jeho syna Vasilija uväznili a ich spoločné deti zverili opäť Burdonskej. Tá syna Alexandra zobrala z vojenskej strednej školy, ktorú študoval na žiadosť svojho otca, a umožnila mu venovať sa umeniu, najmä divadlu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.