V Poľsku rokujú zástupcovia agrárnych samospráv regiónu V4

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava/Varšava 1. júna (TASR) - Vo Varšave sa dnes začalo dvojdňové rokovanie zástupcov agrárnych samospráv krajín V4, na ktorom sa zúčastnia aj ministri poľnohospodárstva krajín z vyšehradského regiónu. Uviedla to pre TASR hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

Prvého a druhého júna budú podľa nej tak spolu s ministrami o prioritných agropotravinárskych témach hovoriť predstavitelia SPPK, Agrárnej komory Českej republiky, Národnej rady agrárnych komôr Poľska a Maďarskej agrárnej komory.

Čaká ich podľa Holéciovej diskusia o neonikotinoidoch, nekalých obchodných praktikách či reforme Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) EÚ po roku 2020. Všetko sú to témy, ktoré si v týchto dňoch vyžadujú osobitnú pozornosť nielen na národnej úrovni, ale aj na úrovni vyšehradského regiónu.

"Potrebujeme porovnateľné podnikateľské prostredie v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Ak sa nám nepodarí vyrokovať silnejšiu pozíciu aj v spolupráci s ďalšími krajinami vyšehradského regiónu, tak budeme naďalej ťahať za kratší koniec. Verejná diskusia k Spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2020 je téma, ktorej sa musíme venovať, lebo sa nás bytostne dotýka," uviedol pred začiatkom rokovania predseda SPPK Milan Semančík.

Holéciová dodala, že počas dvojdňového stretnutia sa bude hovoriť aj o situácii v sektore cukru po zrušení kvót, ktoré sa skončia 30. septembra 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.