V kazašskej stepi úspešne pristál modul Sojuzu s dvoma kozmonautmi

Návratový modul ruskej kozmickej lode Sojuz s ruským a francúzskym kozmonautom úspešne pristál 2. júna 2017 pri kazašskom meste Žezkazgan. Foto: TASR/AP

Astana 3. júna (TASR) - Návratový modul ruskej kozmickej lode Sojuz s ruským a francúzskym kozmonautom včera úspešne pristál pri kazašskom meste Žezkazgan. Oleg Novickij a Thomas Pesquet absolvovali na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) šesťmesačnú misiu. Modul pristál o 16.10 h SELČ.

Oboch kozmonautov vytiahli z modulu 15 minút po jeho dosadnutí, muži boli v dobrej kondícii, informuje agentúra AP. Hoci má modul Sojuzu kapacitu pre troch kozmonautov, jedno miesto zostalo neobsadené, pretože misia astronautky NASA Peggy Whitsonovej bola predĺžená o tri mesiace.

Na palube ISS zostávajú aj Fiodor Jurčichin z Ruska a Jack Fischer z USA. Pesquet vo svojej vlasti oživil záujem verejnosti o vesmír, a to prostredníctvom svojich fotografií a četu na sociálnej sieti Twitter. Po pristátí s ním cez videomost hovoril francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.