Albertini predstavil v Bratislave kemp: Mladým dať skúsenosti veľkých

Demetrio Albertini. Foto: TASR/AP

Bratislava 6. júna (TASR) - Dvojnásobný víťaz Ligy majstrov Demetrio Albertini je v tomto lete patrón talianskych futbalových aktivít na Slovensku. Ikonický stredopoliar slávnej éry AC Miláno v utorok v Bratislave zdôraznil, že mladým talentom treba dať skúsenosti veľkých hráčov a to je aj hlavný zmysel Italia Soccer Camp.

Práve milánsky veľkoklub začal v prvom desaťročí tohto storočia tradíciu sústredení odborníkov s malými či dorastajúcimi futbalistami v iných krajinách. Kempy AC Miláno prebiehali na Slovensku viacero rokov a v tých uplynulých sa už rozbehla séria všeobecných talianskych táborov pod názvom Italia Soccer Camp. "Ide už o piaty ročník a posúva nás to vpred s ďalšou motiváciou, keď vidíme nadšenie detí. Kempami ich prešli stovky a malo to veľký úspech. Máme skvelý ohlas od detí i od rodičov. Je to denný tábor, v ktorom sa pod vedením talianskych trénerov učia hrať futbal. Odnesú si tak nielen novú techniku a schopnosti, ale aj veľa zážitkov," zdôraznila Martina Hrivnáková zo spoluorganizujúcej VÚB. Tvrdí, že s voľnejšou a emocionálnou talianskou mentalitou nie je problém: "Zase ani my, Slováci, nie sme nejaký superorganizovaný národ. A Taliani sú v tom športe zorganizovaní, vedia presne čo robiť. A čo je úžasné, tréneri vedia s tými deťmi robiť. Problémy riešia hrou a deti ich zbožňujú."

Franco Baresi, Gianluca Zambrotta, Salvatore Schillaci, Paolo Rossi - to sú mená bývalých talianskych hviezd, ktoré sa takým či onakým spôsobom podieľali na rozvoji projektu v Bratislave, na ktorom však participujú deti z celej krajiny. "Z každého kempu vyberieme najtalentovanejších, ktorí prídu na skusy do Talianska. Musím povedať, že naši odborníci slovenských chlapcov chvália, naozaj sú veľmi šikovní," konštatoval Marco Schembri, generálny manažér kempu.

Demetrio Albertini je zástupca Klubu talianskych majstrov, spolku bývalých reprezentantov "squadra azzura". Päťnásobný šampión talianskej ligy a 79-násobný reprezentant svojej vlasti o bratislavskom kempe (3.-7. júla) povedal: "Sme radi, že sa s naším projektom stále vraciame sem, svedčí to o tom, že Slovensko bude aj v budúcnosti dôležitým miestom na mape svetového futbalu. Mladé talenty budú mať možnosť trénovať pod taktovkou špičkových metodikov a tí najšikovnejší budú mať potom možnosť konfrontovať svoje zručnosti v kempoch v Taliansku."

Dejiskom letného tábora talianskeho futbalu pre deti od 7 do 14 bude areál FC Petržalka Akadémia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.