Do Macedónska odišlo 15 policajtov, budú pomáhať na hraniciach

Iustračné foto. Foto: TASR - Vladimír Benko/MVSR

Bratislava 7. júna (TASR) - Celkovo 15 policajtov na ôsmich služobných vozidlách odišlo v utorok (6.6.) do Macedónska. Počas 28 dní budú pomáhať kolegom zabezpečovať verejný poriadok a bezpečnosť na macedónsko-gréckej hranici.

Úlohou našich policajtov je podobne ako v iných krajinách, vykonávať hraničný dozor formou peších, motorizovaných i pozorovacích hliadok, ako aj podpora kontrol vo vnútrozemí. Slovenskí policajti vykonávajú službu vo vlastných rovnošatách s vlastnou výzbrojou, vybavením a so svojimi služobnými vozidlami. Počas výkonu služby postupujú podľa partnerských zákonov a len za prítomnosti príslušníka macedónskej polície.

"Tento rok je to v krátkom období už tretie vyslanie spoločného tímu zahraničnej jednotky Policajného zboru do Macedónska, ďalšie sa uskutoční v období od 8. augusta do 9. septembra 2017," uviedla Denisa Baloghová z Prezídia Policajného zboru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.