Rotary klub Bratislava oslávil 90. výročie založenia

Na snímke Pavol Demeš. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 8. júna (TASR) – Bratislavskí rotariáni a tiež ich domáci a zahraniční hostia si počas predchádzajúceho víkendu pripomenuli 90. výročie vzniku svojho klubu. Pri tejto príležitosti uviedli do sveta čitateľov knihu exministra medzinárodných vzťahov SR Pavla Demeša pod názvom Rotary klub Bratislava.

Knihu, nesúcu podtitul Deväťdesiatročný príbeh prvého slovenského Rotary klubu, venoval autor dvom výnimočným osobnostiam – národohospodárovi a profesorovi Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Imrichovi Karvašovi a kňazovi a humanistovi Antonovi Srholcovi, ktorí boli dlhoročnými členmi bratislavského Rotary klubu. Knižné dielo pokrstili súčasný prezident klubu Egon Guttmann a Ján Korecký, ktorý bol zakladateľom a prvým prezidentom klubu po jeho znovuzaložení v roku 1991.

Rotary klub Bratislava mal pohnuté dejiny. Jeho činnosť prerušili na dlhé roky dve totality – fašistická a komunistická. Obnovený klub po roku 1991 už 26 rokov úspešne rozvíja klubové a verejnoprospešné aktivity. Pozornosť venuje najmä sociálnej, zdravotnej, kultúrnej a vzdelávacej oblasti a medzinárodnej výmene študentov. Spolupracuje pritom s viacerými domácimi a zahraničnými partnermi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.