Projekčné centrum Sobrance bude nápomocné pri realizácii akčného plánu

Ilustračné foto Foto: TASR/Edmund Orzsik

Sobrance 12. júna (TASR) – Projekčné centrum v Sobranciach, ktorého prevádzku plánujú spustiť už onedlho, má byť nápomocné pri realizácii projektov týkajúcich sa Akčného plánu rozvoja okresu Sobrance. Ten schválila vláda na svojom výjazdovom rokovaní ešte vlani v auguste.

Ako pre TASR uviedol prednosta Okresného úradu v Sobranciach Boleslav Lešo, ide o prvý bod na zrýchlenie všetkých procesov súvisiacich s akčným plánom. "Projekčné centrum má byť nápomocné obecným úradom, starostom obcí, ale aj obyvateľom, hlavne pri celkovej realizácii žiadosti k projektom, aby spĺňala všetky náležitosti súvisiace s konkrétnou výzvou," vysvetlil s tým, že jeho úlohou je tiež upozorniť subjekty na vyhlásené výzvy. "My sme veľmi radi, pretože také niečo v meste Sobrance i v celom okrese chýbalo," doplnil.

Projekčné centrum bude sídliť v budove Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Sobranciach. "Je to v centre mesta, takže ľudia to jednoducho nájdu," spomenul prednosta. K dispozícii budú traja zamestnanci. V prevádzke by malo byť od júla, resp. augusta.

Akčný plán rozvoja okresu Sobrance schválil vládny kabinet s cieľom znížiť mieru nezamestnanosti v tomto regióne podporou vytvorenia 1225 nových pracovných miest do roku 2020. Celková odhadovaná investícia v tomto období pre okres je približne 69 miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.