Slovenská banková asociácia je ochotná viesť dialóg s odbormi

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 12. júna (TASR) - Slovenská banková asociácia (SBA) je naďalej otvorená viesť sociálny dialóg s Odborovým zväzom pracovníkov peňažníctva a poisťovníctva. Uviedla to pre TASR po tom, čo Konfederácia odborových zväzov informovala o stiahnutí SBA z odvetvového kolektívneho vyjednávania.

Členmi SBA je v súčasnosti 26 bánk a pobočiek zahraničných bánk, pričom členovia odborov pôsobia v deviatich spoločnostiach. „Celkovo je odborovo organizovaných 14 % zamestnancov bánk. Vzhľadom na súčasný stav v bankovom sektore považujeme za efektívnejšie, aby podpisovanie kolektívnych zmlúv prebiehalo len na podnikovej úrovni," priblížila banková asociácia. Na základe týchto skutočností Zhromaždenie členov SBA 8. decembra 2016 odsúhlasilo zmenu stanov, a tým ukončenie kolektívneho vyjednávania vyššieho stupňa na pôde asociácie.

"Týmto rozhodnutím nebol pozastavený sociálny dialóg v bankovom sektore. Kolektívna zmluva vyššieho stupňa obsahovala iba minimálny rámec práv zamestnancov, práve kolektívne zmluvy dojednané na podnikovej úrovni rozširujú okruh a rozsah práv zamestnancov," upozornila SBA s tým, že je aj naďalej otvorená viesť sociálny dialóg s Odborovým zväzom pracovníkov peňažníctva a poisťovníctva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.