Na stanici mníchovského metra došlo k streľbe, zranení sú štyria ľudia

Polícia blokuje ulicu neďaleko stanice metra v Mníchove 13. júna 2017. Vážne zranenia utrpela nemecká policajtka počas dnešnej streľby na stanici metra Unterföhring na predmestí Mníchova. Foto: FOTO TASR/AP

Berlín 13. júna (TASR) - Policajtku a dvoch okolostojacich postrelil dnes útočník na stanici metra v Mníchove. Zdravotný stav policajtky je vážny. Páchateľa, ktorého zranili a zatkli, identifikovali len ako 37-ročného občana Nemecka, informovali agentúry AP a DPA.

K incidentu došlo ráno na stanici metra Unterföhring na severovýchodnom predmestí Mníchova. Polícia bola privolaná na stanicu po správach o hádke medzi cestujúcimi. Keď policajti dorazili na miesto, útočník sa ich pokúsil zhodiť na trať. Potom sa mu podarilo vziať policajtke služobnú zbraň a začal strieľať. Pri odvetnej paľbe polícia strelca vážne zranila a následne vzala do väzby.

Policajtka utrpela ťažké zranenia - strelec ju trafil do hlavy. Dvojica okolostojacich vyviazla s ľahkými zraneniami.

Stanicu metra evakuovali, momentálne je situácia "pod kontrolou", oznámila polícia. Podľa nej nič nenasvedčuje tomu, že išlo o teroristický čin.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.