Cenu európskeho občana za rok 2017 získal bloger Ján Benčík

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 13. júna (TASR) - Európsky parlament rozhodol, že Cenu európskeho občana za rok 2017 získa bloger a občiansky aktivista Ján Benčík. TASR o tom informoval europoslanec Ivan Štefanec (KDH), ktorý ho aj nominoval.

Ako ďalej europoslanec uviedol, Ján Benčík vo svojich blogoch rieši svet slovenských extrémistov a upozorňuje na ich vyjadrenia a činy, ktoré sú v rozpore s tým, aký obraz sa o sebe snažia vo verejnosti navodiť. Za svoje texty čelil niekoľkokrát vyhrážkam smrťou. "Robí skvelú prácu európskeho významu. Dnes, keď je extrémizmus v Európe na vzostupe, je mimoriadne dôležité poukazovať na príklady ľudí, ktorí sa mu neboja postaviť," uviedol Štefanec.

Cenu európskeho občana udeľuje Európsky parlament od roku 2008 jednotlivcom a inštitúciám, ktoré sa mimoriadne zaslúžili o obranu európskych hodnôt, medzinárodnú spoluprácu či svojou činnosťou pomáhajú svojmu okoliu.

V roku 2014 ju získala Eva Siracká z Ligy proti rakovine. Slávnostné odovzdávanie ocenenia prebehne na jeseň v Európskom parlamente v Bruseli.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.