V prípade výbuchu pred škôlkou v Číne identifikovali podozrivého

Vyšetrovatelia pracujú na mieste výbuchu pred materskou školou v čínskom meste Feng-sien v provincii Ťiang-su 16. júna 2017. Foto: TASR/AP

Peking 16. júna (TASR) - Výbuch, ku ktorému došlo vo štvrtok pred vchodom do materskej školy v Číne, označila dnes miestna polícia za zločin. Tvrdí, že podozrivého páchateľa už identifikovala. Nie je ale známe, či aj zadržala, informovali agentúry DPA a AP. Počet obetí medzitým stúpol na osem, zranených je 65 ľudí.

K výbuchu došlo v meste Feng-sien v provincii Ťiang-su na východe krajiny. Výbuch podľa polície nastal o 16.50 h miestneho času, teda v čase, keď si rodičia prichádzali po svoje deti. Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie údajne z miesta výbuchu, na ktorých vidno dospelých aj deti ležiacich na zemi.

Čína v posledných rokoch zaznamenala niekoľko incidentov, keď útočníci vnikli do škôl a dobodali tam deti. Páchatelia sa týmto spôsobom zväčša chceli pomstiť za skutočné či domnelé krivdy, ktoré im spôsobila spoločnosť.

V Číne platia prísne pravidlá pre vlastníctvo strelných zbraní, preto pri väčšine útokov používajú páchatelia nože alebo podomácky vyrobené výbušniny.

Vyšetrovatelia našli materiál na výrobu bômb v dome muža, ktorý je podozrivý, že vo štvrtok odpálil nálož pred vchodom do materskej školy v meste Feng-sien ležiacom na východe Číny. Výbuch si vyžiadal osem mŕtvych vrátane páchateľa a desiatky zranených. Informovala o tom agentúra DPA.

Pravdepodobným páchateľom je podľa polície 22-ročný muž, ktorý nálož odpálil o 16.50 h miestneho času, teda v čase, keď si rodičia prichádzali po svoje deti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.