Američania si myslia, že najzávažnejším problémom krajiny je vláda

Východ slnka zafarbil mraky na ružovo nad Kapitolom a Lincolnovým pamätníkom vo Washingtone, archívne foto z 21. júna 2014. Foto: TASR/AP

Washington 17. júna (TASR) – Jeden z štyroch Američanov (25 percent) si myslí, že najzávažnejším problémom krajiny je vláda. Tá sa tak ocitla na vrchole zoznamu problémov, ktoré trápia obyvateľov USA. Vyplýva to z júnového prieskumu Gallupovho inštitútu.

Ľudí ťažia aj ekonomické problémy, ktoré sú najzávažnejšie podľa 19 percent opýtaných, aj terorizmus (osem percent) a zdravotníctvo či zdravotné poistenie (sedem percent).

"Je to zvýšenie z 18 percent v máji a zároveň je to najvyšší počet ľudí uvádzajúcich vládu od novembra 2013, keď sa tak vyjadrilo 26 percent Američanov," uviedol inštitút.

Koncom roka 2013 Kongres neschválil návrhu rozpočtu, čo spôsobilo, že vláde sa minuli financie a musela svoj chod výrazne obmedziť.

Americký výskumný inštitút uviedol, že teraz môže byť za zlým postavením vlády kontroverzia okolo zasahovania Ruska do volieb, debata o zrušení zákona o dostupnej zdravotnej starostlivosti a plánovaná daňová reforma.

"Američania, ktorí povedali, že najzávažnejším problémom krajiny je vláda, uviedli rôzne dôvody. Mnohí spomenuli výslovne Donalda Trumpa. Avšak Kongres, Demokratická strana a politika všeobecne boli tiež bežné," uviedol Gallupov inštitút.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.