Zastavili prešetrovanie zákazky s predstavením predsedníctva SR

Predsedníctvo Foto: TASR/AP

Bratislava 20. júna (TASR) - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR zastavil konanie vo veci prešetrovania zákonnosti postupov použitých ministerstvom zahraničných vecí pri zadávaní zákaziek súvisiacich s podujatiami v rámci predsedníctva SR v Rade EÚ. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

PMÚ prešetroval, či bol porušený zákon o hospodárskej súťaži pri zabezpečovaní slávnostného koncertu v historickej budove Slovenského národného divadla pri príležitosti odhalenia loga SK PRES, otváracieho koncertu pri príležitosti začiatku SK PRES a galakoncertu pre verejnosť v Bratislave.

"Úrad konštatoval, že z dostupných podkladov a informácií nie je možné vyvodiť záver, že v súvislosti s vyššie uvedenými verejnými kultúrnymi podujatiami by bolo došlo k porušeniu zákona o ochrane hospodárskej súťaže. Rúca sa tak ďalší mýtus využívaný v kampani proti MZVaEZ SR: že malo údajne dôjsť k akýmsi manipuláciám pri zabezpečovaní týchto podujatí," uviedol rezort diplomacie.

PMÚ prijal žiadosť o preskúmanie konania od rezortu zahraničných vecí, podnet dala aj mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS). Rezort obvinila z predražených zákaziek súvisiacich s predsedníctvom spolu s TIS bývalá zamestnankyňa Zuzana Hlávková. K podujatiu predstavenia loga bol podľa nej z troch návrhov vybraný ten od Agentúry Evka za 156.000 eur, malo to byť podľa nej dopredu dohodnuté. Ministerstvo tvrdenia Hlávkovej a TIS odmietlo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.