Saudskoarabský kráľ vymenoval za korunného princa syna Muhammada

Muhammad bin Salmán, archívne foto. Foto: TASR/AP

Rijád 21. júna (TASR) - Saudskoarabský kráľ Salmán vymenoval dnes svojho syna Muhammada bin Salmána (31) za korunného princa, čím dovŕšil postupné odobratie moci predošlému korunnému princovi Muhammadovi bin Nájifa (57). Ten bol v tejto nástupníckej pozícii od roku 2015, informuje agentúra Reuters.

Podľa kráľovských dekrétov bol Muhammad bin Salmán vymenovaný zároveň za vicepremiéra, pričom si ponecháva i riadenie rezortu obrany. Muhammad bin Nájif, dobre známy na Západe vďaka svojmu úsiliu v boji proti teroristickej sieti al-Káida, bol prepustený z postu ministra vnútra, uvádza sa ďalej v kráľovských dekrétoch.

Muhammad bin Salmán bol doteraz druhým v nástupníckej línii, hoci pozorovatelia predpokladali jeho rýchly mocenský vzostup. Ešte ako zástupný korunný princ bol zodpovedný za vedenie vojny v Jemene, určovanie energetickej politiky, ako aj za plány na zabezpečenie budúcnosti krajiny po vyčerpaní zásob ropy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.