Philip Hammond: Theresa Mayová bude premiérkou aj na konci roka

Britská premiérka Theresa Mayová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 22. júna (TASR) - Theresa Mayová bude premiérkou Spojeného kráľovstva aj na konci tohto roka. Britský minister financií Philip Hammond to povedal dnes pre spravodajskú stanicu BBC.

Mayovej politickú budúcnosť spochybnili neúspešné predčasné voľby, v ktorej vládnuca Konzervatívna strana stratila väčšinu v parlamente a musí sa spoliehať na podporu severoírskej Demokratickej unionistickej strany (DUP), uviedla agentúra Reuters.

Hammond na otázku BBC, či sa domnieva, že Mayová sa udrží na čele krajiny napriek predsedaniu v menšinovej vláde aj v roku 2018, odpovedal: "Áno."

"Pripomeniem vám, že pri zostavovaní koalície (s Liberálnymi demokratmi) v roku 2010 ľudia... tvrdili, že nevydrží do Vianoc. Ukázala sa ale ako mimoriadne odolná," povedal.

Hammond zároveň v rozhovore pre stanicu Sky News pripustil, že v dôsledku rokovaní o tzv. brexite došlo k pozastaveniu veľkého objemu investícií. Tento stav potrvá, až pokým nebude jasný výsledok týchto rokovaní a ich dôsledky pre jednotlivé oblasti. "Čím skôr poskytneme podnikom toto uistenie, tým rýchlejšie získame späť ich investície," dodal Hammond.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.