Mozambik zasiahlo zemetrasenie, obete ani zranenia však nie sú žiadne

Ilustračné foto. Foto: TASR

Johannesburg 24. júna (TASR) - Zemetrasenie s magnitúdou 5,8 zasiahlo dnes stredné časti územia štátu Mozambik, ležiaceho v juhovýchodnej Afrike. Neboli však bezprostredne hlásené ani zranenia, ani obete na ľudských životoch. Píše o tom agentúra AP.

Ako uvádza americká geologická služba USGS, epicentrum zemetrasenia bolo približne 34 kilometrov severozápadne od zhruba 80-tisícového mesta Dondo v provincii Sofala.

Juhovýchodná Afrika patrí medzi regióny sveta najviac postihnuté prírodnými katastrofami. Okrem sopečnej činnosti a zemetrasení ju relatívne často ohrozujú aj cyklóny a záplavy.

Koncentrácia prírodných nešťastí znemožňuje niektorým oblastiam v tejto časti afrického kontinentu obnovu bez vonkajšej pomoci. Postihnutým miestnym obyvateľom pomáha humanitárne preto občas aj Európska únia - napríklad pred siedmimi rokmi uvoľnila pre juhovýchodnú Afriku zo svojich fondov päť miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.