Zalka získal na MEJ v kanoistike striebro v K1 na 500 metrov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Belehrad 25. júna (TASR) - Slovenský rýchlostný kanoista Csaba Zalka získal na MEJ a do 23 rokov v Belehrade striebornú medailu v disciplíne K1 juniorov na 500 m. V nedeľňajšom A-finále obsadil druhé miesto, keď za víťazným Ukrajincom Dmytrom Danylenkom zaostal iba o dve stotiny sekundy. Druhý cenný kov pridal Slovák v disciplíne K1 na 200 m, kde získal bronz.

V nedeľu boli v srbskej metropole v akcii aj ďalší slovenskí reprezentanti. David Koczkás skončil v juniorskej kategórii C1 na 500 m na piatej pozícii, na 200 m trati obsadil šieste miesto. Medzi juniorkami klasifikovali Luciu Valovú v A-finále C1 na 500 m na siedmej pozícii, ako piata najrýchlejšia bola na 200 m.

Lucia Oršulová finišovala v K1 na 500 m na deviatom mieste, na 200 m prišla do cieľa na šiestom mieste. V B-finále K2 na 500 m klasifikovali juniorov Matúša Jedináka s Martinom Zgančíkom na siedmej pozícii, celkovo obsadili 16. priečku. Hana Mikéciová bola v kategórii do 23 rokov v A-finále C1 na 500 m na deviatom mieste, na 200 m zopakovala rovnaké umiestnenie. Dvojica Matúš Jedinák a Martin Hvojník si vybojovala v A-finále K2 na 200 m šiestu pozíciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.