Nitrianski mestskí poslanci chcú uznesením zamedziť vzniku ubytovní

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nitra 26. júna (TASR) – Opoziční poslanci v nitrianskom mestskom zastupiteľstve pripravili Deklaráciu mesta Nitra v oblasti bytovej pol1itiky. Schválením uznesenia na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva chcú dosiahnuť, aby sa mestské zastupiteľstve zaviazalo, že nemá záujem a nebude nehnuteľnosti vo vlastníctve mesta Nitra prebudovávať a využívať na ubytovanie zamestnaneckého charakteru.

Prijatím uznesenia by zastupiteľstvo zároveň malo potvrdiť smerovanie bytovej politiky mesta k rozvoju nájomného bývania a výstavbe štartovacích bytov. „Je nutné, aby poslanci zaujali jednoznačné stanovisko k budovaniu, vytváraniu a fungovaniu ubytovní zamestnaneckého charakteru v priestoroch patriacich do majetku mesta. Trváme na tom, aby sa poslanci občanom verejne zaviazali, že mesto Nitra nebude vo svojich objektoch vytvárať nové ubytovne, a tiež existujúce ubytovacie priestory nebude poskytovať na tieto účely,“ uvádzajú poslanci Marta Rácová a Peter Oremus z poslaneckého klubu NEKA – NOVA.

Primátor Jozef Dvonč opakovane potvrdil, že cieľom mesta nie je vytvárať ubytovne, ale s podporou štátu budovať štartovacie byty pre mladých ľudí. „Prioritne pre mladé rodiny z Nitry, ale aj z iných regiónov Slovenska, ktoré sa chcú prisťahovať do Nitry za prácou,“ povedal Dvonč. Nevylúčil pritom, že ak mesto dostane k získaniu dotácie podmienku, že časť bytov treba dať k dispozícii investorom, ktorí sem prídu, túto podmienku chce naplniť. „Poradovník na tieto byty by si v tom prípade už robil sám investor,“ skonštatoval primátor.

Podľa Dvonča sú obavy obyvateľov mesta z vytvárania ubytovní pre robotníkov v centre mesta neopodstatnené. „Takú kapacitu, kam by naraz prišlo dvesto a viac cudzincov, jednoducho v meste ani nemáme,“ tvrdí. Riešením je podľa jeho slov výstavba veľkej ubytovne priamo v areáli priemyselného parku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.