Šahy plánujú zatepliť budovy materských škôl na Hviezdoslavovej ulici

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Šahy 26. júna (TASR) - V Šahách v okrese Levice plánujú zatepliť budovy materských škôl (MŠ) na Hviezdoslavovej ulici. Ako TASR informoval primátor mesta Štefan Gregor, samospráva podá žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP), pričom celkové náklady sú vo výške 1.024.147,32 eur.

Stavebné úpravy zahŕňajú, podľa jeho ďalších slov, na budove MŠ Hviezdoslavova 30 zateplenie fasády, strechy a podláh. "Okrem toho sa vymenia pôvodné výplne otvorov na obvodovom plášti, bleskozvod, dôjde k rekuperácii vzduchu a rekonštrukcii vykurovania. Celkové náklady v zmysle projektovej dokumentácie sú vo výške 459.177,38 eur s DPH," uviedol Gregor.

Stavebné úpravy na MŠ Hviezdoslavova 32 zahŕňajú zateplenie fasády, strechy a podláh a výmenu pôvodných výplní otvorov na obvodovom plášti. "Ďalej pôjde o výmenu elektroinštalácie, bleskozvodu, rekuperáciu vzduchu a rekonštrukciu vykurovania. Celkové náklady v zmysle projektovej dokumentácie sú vo výške 540.896,92 eur s DPH," dodal primátor.

Náklady projektu zahŕňajú aj ďalšie výdavky, ktoré sú spoločné pre obe materské školy. "Ide o náklady na stavebný dozor vo výške 20.000 eur, mzdy vo výške 4073,02 eur, interný projektový manažment, verejné obstarávanie, publicitu a komunikáciu. Konečné náklady budú zrejmé po ukončení procesu verejného obstarávania," ukončil.

Žiadosť o NFP s názvom Zníženie energetickej náročnosti budov materských škôl v Šahách na Hviezdoslavovej ulici č. 30 a 32 samospráva podá v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia, prioritná os Energeticky efektívne nízkouhlíkové hospodárstvo vo všetkých sektoroch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.