Szijjártó: V4 je solidárne tým, že nevpúšťa ilegálnych migrantov

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, archívne foto. Foto: TASR/MTI

Budapešť 26. júna (TASR) - Európska únia je zaujatá voči krajinám Vyšehradskej štvorky (V4) - vyhráža sa im disciplinárnym konaním namiesto toho, aby sa zamyslela nad tým, ako obnoviť bezpečnosť v Únii. Povedal to v nedeľu v rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Tvrdenie, že krajiny strednej Európy nie sú solidárne s ostatnými členskými štátmi, označil šéf maďarskej diplomacie za klamlivé. "Práve tieto krajiny sú solidárne tým, že nevpúšťajú do Európy ilegálnych migrantov," zdôraznil minister. Spolupráca krajín V4 je podľa jeho slov v rámci EÚ najužšia a najúčinnejšia.

"V4 sa už stala svetovo známou značkou," podotkol Szijjártó, podľa ktorého štvorka v uplynulých rokoch dokázala udržať svoju dôležitosť, pretože politizovala na princípe zdravého rozumu a dokázala, že rozumnou hospodárskou politikou sa stala motorom ekonomického rozvoja. Pritom dokázala aj zastaviť prisťahovaleckú vlnu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.