Bývalý šéf Škoda Auto Kulhánek ohlásil kandidatúru na prezidenta ČR

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Praha 29. júna (TASR) - Bývalý šéf mladoboleslavskej automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek dnes oficiálne ohlásil svoju kandidatúru na českého prezidenta. Do volieb pôjde za Občiansku demokratickú alianciu. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia ČT24.

Kulhánek sa narodil 20. novembra 1943 v Plzni. Stredoškolské štúdium absolvoval v Českých Budějoviciach. V roku 1966 získal diplom inžiniera ekonómie na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. V roku 1992 ukončil štúdium na European Business School v Prahe.

V období 1967 až 1981 pôsobil v rôznych funkciách v odbore financií a ekonomiky v stavebných firmách. V roku 1981 nastúpil do spoločnosti Motor Jikov. V tejto firme zastával funkcie vedúceho nákupu, člena predstavenstva pre obchod a predsedu predstavenstva.

V novembri 2004 rozhodol Mestský súd v Prahe, že Kulhánek bol neoprávnene vedený v zoznamoch spolupracovníkov ŠtB. Súd nariadil ministerstvu vnútra, aby sa jeho meno odstránilo z oficiálnych zoznamov spolupracovníkov ŠtB.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.