NATO vyšle do Afganistanu ďalších približne 3000 vojakov

Ilustračná snímka. Foto: TASRAP

Brusel 29. júna (TASR) - Severoatlantická aliancia vyšle do Afganistanu ďalších približne 3000 príslušníkov ozbrojených síl svojich členských štátov. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga.

Pred dnešným stretnutím ministrov obrany NATO v Bruseli Stoltenberg uviedol, že ochotu vyslať ďalších svojich vojakov do Afganistanu už prisľúbilo 15 členských štátov Aliancie a prísľuby ďalších krajín očakáva v priebehu dnešného dňa.

Podľa Stoltenberga však zvýšenie počtu vojakov NATO v Afganistane neznamená, že sa Aliancia znovu začne zapájať do bojových operácií proti militantnému hnutiu Taliban.

"Nebudeme vykonávať bojové operácie, ale pomáhať Afgancom v boji a v preberaní plnej zodpovednosti za bezpečnosť v ich vlastnej krajine," povedal Stoltenberg.

Aliancia si stanovila za cieľ najmä zintenzívnenie výcviku príslušníkov afganských špeciálnych jednotiek, ktorí zohrávajú kľúčovú úlohu v boji proti Talibanu. Ďalším cieľom NATO v Afganistane je pomoc pri budovaní tamojších vzdušných síl a výcvik pilotov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.