Razie v dvoch utečeneckých táboroch v Libanone: Zranilo sa 7 vojakov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bejrút 30. júna (TASR) - Sedem libanonských vojakov utrpelo dnes zranenia pri razii v dvoch utečeneckých táboroch nachádzajúcich sa neďaleko libanonsko-sýrskych hraníc. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie libanonskej armády.

"Na svitaní, keď družstvo vojakov libanonských ozbrojených síl prehľadávalo utečenecký tábor Núr v Arsále, vyhodil sa do vzduchu samovražedný atentátnik, ktorý zahynul, a ľahko zranil štyroch vojakov," uvádza sa vo vyhlásení.

K incidentu došlo aj v neďalekom utečeneckom tábore Karíja, kde "teroristi hodili na armádnu jednotku ručné granáty, čo malo za následok ľahké zranenie štyroch vojakov." Okrem toho armáda zneškodnila v tábore Núr štyri nástražné výbušné systémy

Zdroj z prostredia libanonských bezpečnostných síl uviedol, že v oboch táboroch vykonali vojaci raziu po tom, čo získali informácie, že sa v nich ukrývajú ľudia "verní Islamskému štátu".

Libanon je domovom pre 1,2 milióna utečencov, ktorí žijú v niekoľkých provizórnych táboroch na východe krajiny. Podľa údajov OSN len v Arsále a jeho okolí žije okolo 70.000 sýrskych utečencov.

Libanonská armáda vystupňovala v posledných mesiacoch úsilie v boji proti militantom z tzv. Islamského štátu a iných skupín napojených na teroristickú sieť al-Káida, operujúcich v Sýrii, a to najmä v libanonsko-sýrskom pohraničí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.