Novinári odsúdili Trumpovo video, kde dáva úder mužovi s logom CNN

Donald Trump, archívne foto. Foto: TASR/AP

Washington 3. júla (TASR) - Americký Výbor novinárov pre slobodu tlače (RCFP) odsúdil dnes upravené video prezidenta USA Donalda Trumpa, zverejnené v nedeľu na Twitteri. Trump v ňom akoby dával úder mužovi v obleku, ktorého tvár zakrýva logo americkej spravodajskej stanice CNN.

Výkonný riaditeľ RCFP Bruce Brown označil tento tvít za "vyhrážku fyzickým násilím voči novinárom".

Brown uviedol, že tvít klesol "pod úroveň prezidentského úradu". A dodal, že "nikto by sa nemal nikomu vyhrážať fyzickým ublížením za výkon práce".

Trump zverejnil upravené 28-sekundové video, na ktorom je pri wrestlingovom ringu zachytený, akoby rozdával údery päsťou mužovi v obleku a s tvárou zakrytou logom televízie CNN.

Nie je jasné, kto toto video vyrobil, napísala dnes tlačová agentúra AP.

Biely dom zatiaľ nereagoval na otázky AP týkajúce sa Trumpovho odkazu na Twitteri. Avšak poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Tom Bossert pre televíznu stanicu ABC uviedol, že podľa jeho názoru "by nikto nemal vnímať tento tvít ako vyhrážku".

Prezident Trump označuje svoju vojnu s médiami za zápas medzi novinármi a potrebami svojich voličov. Trumpov posledný tvít vyvolal okamžitú kritiku v tlači.

Video v spomínanom tvíte je zrejme upravenou verziou Trumpovho videa z roku 2007, keď sa zúčastnil na wrestlingovom podujatí americkej spoločnosti World Wrestling Entertainment.

Trump v nedeľu neskôr v útoku proti médiám pokračoval a na Twitteri napísal: "Nečestné médiá nám NIKDY nezabránia v plnení našich cieľov v mene nášho VEĽKÉHO AMERICKÉHO ĽUDU!"

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.