Rezort diplomacie: V Iráne sa treba vyhýbať hraničným zónam

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (vľavo) a predseda zahraničného a bezpečnostného výboru parlamentu Allaedin Bourojerdi. Foto: TASR/MZVaEZ SR

Bratislava 4. júla (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR upozorňuje, že aj po teroristických útokoch Islamského štátu v Teheráne začiatkom júna budú pokračovať snahy zahraničných teroristických skupín o prienik na územie krajiny, najmä na hraniciach s Irakom, Afganistanom a Pakistanom.

"Ministerstvo preto odporúča Slovákom cestujúcim do teritória vyhýbať sa vo všeobecnosti hraničným zónam, venovať zvýšenú obozretnosť a podľa možnosti vyvarovať sa neodôvodnenej prítomnosti na verejných priestranstvách, kde sa tradične združujú väčšie počty obyvateľov a obmedziť taktiež na minimum účasť na verejných masových podujatiach v Iráne," informuje na svojej internetovej stránke.

Rezort zároveň odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Iránu využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na jeho internetovej stránke.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.