Paralympijskí reprezentanti SR v curlingu absolvujú prípravu v USA

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 4. júla (TASR) - Slovenská reprezentácia v curlingu na vozíku odcestuje v rámci prípravy na zimné paralympijské hry 2018 do USA. Vo Falmouthe, štát Massachusets, ju čaká ďalší ročník letného turnaja Cape Code.

Turnaj sa uskutoční v dňoch 19. až 23. júla a Slovensko budú reprezentovať Radoslav Ďuriš (skip), Dušan Pitoňák, Monika Kunkelová, Peter Zaťko, Imrich Lyócsa. Spoli s nimi cestuje realizačný tím v zložení František Pitoňák, Dušan Pitoňák, Milan Bubeník, informovala oficiálna stránka Slovenského paralympijského výboru (SPV).

Boccisti v týchto dňoch štartujú na Regional Open 2017 v poľskej Poznani (5. až 10. júla) v kompletnom zložení, aj s paralympijskými víťazmi Samuelom Andrejčíkom, Michaelou Balcovou a Róbertom Ďurkovičom.

Lukostrelci sa predstavia v českom Novom Měste nad Metují (15. až 24. júla) na druhom kole Európskeho pohára. Peter Kinik, Marián Marečák a Diana Pashchenkova sa pod vedením reprezentačného trénera Vladimíra Majerčáka pokúsia vylepšiť bilanciu z prvého kola, ktoré sa začiatkom júna konalo v sardínskej Olbii.

Atlétov čaká najväčšie podujatie, IPC MS 2017, od 14. do 23. júla v Londýne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.