Klub OĽaNO chystá výjazdové rokovanie, riešiť bude VÚC a sympatizantov

Na snímke poslanci NR SR za hnutie OĽaNO-NOVA zľava Veronika Remišová, Ján Lukáč, Jozef Viskupič a Eduard Heger počas 18. schôdze NR SR, 20. júna 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 5. júla (TASR) - Príprava novembrových volieb do vyšších územných celkov, ďalšie parlamentné fungovanie a viac práce v regiónoch. O tom by malo hovoriť hnutie OĽaNO na výjazdovom rokovaní poslaneckého klubu, ktorý by sa mal konať v auguste. TASR to potvrdil poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič.

Hnutie by malo hovoriť o vystavení mapy podporovateľov a sympatizantov v regiónoch. OĽaNO nie je štandardná strana s klasickými štruktúrami, ktoré ani nemieni stavať. Viskupič už neraz zdôraznil, že napriek svojej neštandardnosti má hnutie program, riešenia, sympatizantov a dáva priestor odborníkom. O odborných témach diskutuje na konferenciách, ktoré spustilo.

OĽaNO je hnutie, ktoré založila štvorica Igor Matovič, Jozef Viskupič, Erika Jurinová a Martin Fecko. Do Národnej rady SR sa dostali prvýkrát na kandidačnej listine SaS v roku 2010. O dva roky neskôr kandidovali už ako samostatné hnutie, na kandidačnej listine ponúka odvtedy miesto nezávislým kandidátom.

V posledných parlamentných voľbách volilo OĽaNO 11,02 percenta ľudí. Na kandidačnej listine boli aj členovia hnutia NOVA. Vytvorili spolu klub OĽaNO-NOVA s 19 poslancami. Hovorilo sa aj o možnosti zlúčiť sa, k tomu ale nedošlo. Aktuálne má klub 17 poslancov, keďže Viera Dubačová a Oto Žarnay z neho vystúpili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.